Szukaj na tym blogu

wtorek, 7 stycznia 2014

Napędy hydrauliczny

Co to takiego napęd hydrauliczny? 

To najpierw trochę teorii według Wikipedii
"Napęd hydrauliczny – urządzenie służące do przekazywania energii mechanicznej z miejsca jej wytworzenia do miejsca napędzanego za pomocą cieczy. Zasada działania napędów hydraulicznych oparta jest na prawie Pascala."
Co to znaczy w praktyce. Że jeżeli w jednej niewielkiej części układu, powiedzmy, że rurce, wytworzymy odpowiednie ciśnienie zewnętrzne, to za pomocą jakiejś cieczy możemy dokładnie takie ciśnienie rozprowadzić tą właśnie rurką do innych miejsc. Na przykład wytwarzając ciśnienie w jednym niewielkim miejscu pojazdu, możemy je bez problemu doprowadzić do wszystkich jego kół. 

Ze względu na sposób przekazywania energii rozróżniamy dwie grupy napędów hydraulicznych:
- napędy hydrokinetyczne- wykorzystujące energię kinetyczną cieczy roboczej,
- napędy hydrostatyczne- wykorzystujące głównie energię ciśnienia cieczy roboczej.

Napędy hydrauliczne są wykorzystywane w górnictwie, hutnictwie, obrabiarkach, maszynach rolniczych, budowlanych i drogowych.

4 komentarze:

  1. Ja się niestety na tych kwestiach nie znam i bardziej hydraulika po prostu kojarzy mi się z wodą. Jestem przekonany, że odkąd przeczytałem https://wbudowie.pl/jaka-pompe-do-nawodnien-wybrac to również żadnym problemem nie było dla mnie to aby wybrać dobrą pompę do nawodnień.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnóstwo maszyn wyposażonych jest w napęd hydrauliczny. Aby cały układ działał wydajnie i bezpiecznie konieczne do wykonania są między innymi regeneracje rozdzielaczy https://banat.pl/naprawa-regeneracja/regeneracja-rozdzielaczy-hydraulicznych/ . Ważne aby postawić na sprawdzony serwis który podejmie się takiego zlecenia.

    OdpowiedzUsuń
  3. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szybkiej naprawy hydraulicznej, czy też planujesz regularne przeglądy serwisowe, https://hydro-dex.com/ jest miejscem, które spełni Twoje oczekiwania. Ich zespół specjalistów zapewnia szybką i skuteczną obsługę, co jest niezbędne w dynamicznie rozwijającym się przemyśle. Dzięki temu, każda firma może liczyć na minimalizację czasu przestoju maszyn.

    OdpowiedzUsuń